takdir teşekkür

7.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

7.Sınıf Ortalama Hesaplama – Takdir Teşekkür Hesaplama için en kolay ve net 7.Sınıf ortalama hesaplama sitesine hoşgeldiniz. Sistemimizde tüm sitelerden farklı olarak kullanıcılarımızın kolay kullanımı için derslerinizin isimleri ve saatleri otomatik olarak girilmiştir. Beğendiğinizi umduğumuz bu özellik sayesinde artık daha kolay ve hızlı bir şekilde ortalamalarınızı hesaplayabilirsiniz. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden görüntülediğiniz ders notlarını sistemimize ekleyerek dönem sonu puanınızı hesaplayabilirsiniz. İkinci dönem ortalama hesaplama hizmetini de veren sitemiz iki dönemin ortalamasını baz alarak yıl sonu ortalama puanını da sizlere sunabilir. İlköğretim ortalama hesaplama, Lise ortalama hesaplama ve Üniversite ortalama hesaplama hizmetlerini de sunmaktayız. Sizler de bizlere istek ve önerilerinizi bildirerek sistemimizin gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca makalemizde bahsettiğimiz ortalama hesaplama sistemine yandaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 7. Sınıf Ortalama Hesaplamak İçin Tıklayınız. Ayrıca sistemimizde kayıtlı olan ve zorunlu olarak okunması gereken dersleri sizler için araştırarak listeledik:

7.SINIF ZORUNLU DERSLER

Zorunlu Dersler (MEB Resmi Verileridir.);

Türkçe

Matematik

Fen Bilimleri

Sosyal Bilgiler

Yabancı Dil

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

Görsel Sanatlar

Müzik

Beden Eğitimi ve Spor olarak belirlenmiş olup toplam 29 saat görülmesi zorunludur. Ek olarak öğrencilerimizin görmesi gereken

seçmeli dersler şu şekildedir;

Seçmeli Dersler (MEB Resmi Verileridir.);

Din, Ahlak ve Değerler (8);

Kuran-ı Kerim (2)

Hz. Muhammed’in Hayatı  (2)

Temel Dini Bilgiler (2)

Dil ve Anlatım (6);

Yazarlık ve Yazma Becerileri (2)

Yaşayan Diller ve Lehçeler (2)

İletişim ve Sunum Becerileri (2)

Yabancı Dil (MEB Tarafından Okutulan) (2) ;

Yabancı Dil (İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca gibi…) (2)

Fen Bilimleri ve Matematik (8);

Bilim Uygulamaları (2)

Matematik Uygulamaları (2)

Çevre ve Bilim (2)

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım (2)

Sanat ve Spor (8);

Görsel Sanatlar (2)

Müzik (2)

Spor ve Fiziki Etkinlikler (2)

Zeka Oyunları (2)

Sosyal Bilimler (8);

Medya Okuryazarlığı (2)

Halk Kültürü (2)

Hukuk ve Adalet (2)

Düşünme Eğitimi (2)

Her öğrenci yukarıdaki seçmeli derslerden 6 ders saati seçmek zorundadır. Seçtiği dersler ile birlikte toplam 35 ders saati göreceklerdir.

6.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

6.Sınıf Takdir Teşekkür, 6.Sınıf Ortalama Hesaplama sistemi olan ortalamahesaplama.net’e hoş geldiniz. Sizlere en kolay ve en basit desteği sunmak için çabalıyoruz. Kullanıcılarımıza sağladığımız avantajlardan biri de sitemizin Türkçe olması. Bunun dışında diğerlerinden farklı olarak sizlerin yerinize girmeniz gerek dersleri ve ders saatlerini biz otomatik olarak giriyor ve kolaylık sağlıyoruz. Kullanıcılarımızın sadece E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrencimizin ders notlarını sistemimize işlemesi gerekir. Bunun dışında seçmeli dersleri de seçerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Unutmayın ki yapacağınız doğru hesaplamalar sayesinde siz değerli kullanıcılarımız hayal kırıklığına uğramayacak ve karnelerini teslim almadan önce alacakları belgeyi görüntüleyebilecek. İşte en doğru hesaplama ortalamahesaplama.net’de. Bunun dışında güncel duyuruları da sitemizde bulabileceksiniz. Yeni dönem seçmeli dersleri ve saatleri, dönem boyunca görülecek olan zorunlu dersler ve saatleri gibi bir çok bilgiye sitemizden ulaşabileceksiniz.

6.SINIF ZORUNLU DERSLER

 

6.Sınıfta okutulması gereken zorunlu derslerin listesi aşağıdadır. (MEB tarafından alınmıştır.)

Türkçe (5)

Matematik (5)

Fen Bilimleri (4)

Sosyal Bilgiler (3)

Yabancı Dil (4)

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (2)

Görsel Sanatlar (1)

Müzik (1)

Beden Eğitimi ve Spor (2)

Teknoloji ve Tasarım (2) derslerinden toplam 29 ders olarak düzenlenmiştir. Tüm zorunlu dersler sistemimize işlenmiş olup sizlerin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca öğrencilerimizin seçmesi gereken seçmeli dersler de aynı şekilde sitemizde bulunmaktadır. Seçmeli derslerini yılda bir defa 6 ders saati olmak üzere seçmelidir. 6.Sınıf Ortalama Hesaplama İçin Tıklayınız.

6.Sınıf Seçmeli Dersler (MEB tarafından alınan verilerdir.):

Din, Ahlak ve Değerler (6);

Kuran-ı Kerim (2)

Hz. Muhammed’in Hayatı  (2)

Temel Dini Bilgiler (2)

Dil ve Anlatım (6);

Okuma Becerileri (2)

Yazarlık ve Yazma Becerileri (2)

Yaşayan Diller ve Lehçeler (2)

Yabancı Dil (MEB Tarafından Okutulan) (2) ;

Yabancı Dil (İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca gibi…) (2)

Fen Bilimleri ve Matematik (4);

Bilim Uygulamaları (2)

Matematik Uygulamaları (2)

Sanat ve Spor (10);

Görsel Sanatlar (2)

Müzik (2)

Drama (2)

Spor ve Fiziki Etkinlikler (2)

Zeka Oyunları (2)

Sosyal Bilimler (4);

Halk Kültürü (2)

Hukuk ve Adalet (2) dersleri ile birlikte toplamda 35 ders saati olarak belirlenmiştir. 6.Sınıf Ortalama Hesaplama İçin Tıklayınız.

 

5.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

5.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama ve 5.Sınıf Ortalama Hesaplama sistemine hoş geldiniz. Sistemimiz üzerinden en kolay ve en hızlı şekilde faydalanabileceksiniz. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden aldığınız veriler sayesinde dönem czech sonu ortalamalarınızı hesaplayabileceksiniz. Unutmamalısınız ki yapacağınız en doğru hesaplama sayesinde PYBS sınavına en yakın puanınızı öğrenebileceksiniz. Ayrıca sitemizde tanımlı olan zorunlu dersler ve saatleri, seçmeli ders ve saatleri sayesinde ders veya saati girmeden kolayca hesaplama yapabilirsiniz. Tüm hesaplama sitelerinden farklı olan bu özelliği beğeneceğinizi umarız. Yepyeni dizaynı ile birlikte ortalamahesaplama.net hizmetinizde.

3 ayda 1 defa olarak yatırılan PYBS bursları 550 TL’ye yakındır. Sınav başvuruları Nisan ayında başlayacak olup okul idaresi tarafından sizlere bildirilecektir. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı olarak adlandırılan PYBS sınavı sonucunda Burs olarak para yerine yatılı okula gitme şansına da sahip olabilirsiniz. DPY sınavı da olarak bilinen sınav Haziran ayının sonlarına doğru yapılmaktadır. Siz değerli 5.Sınıf öğrencilerimizin PYBS sınavının güzel geçmesini temenni altyazılı ederiz. Sınav sürecinde kazanmanızın büyük etkenlerinden biri de ortalamanızın yüksek olmasıdır. Ayrıca kazanamadığınız takdirde ortaokulda 6, 7 ve 8 ; lisede 10, 11 ve 12. Sınıflarda da sınava girebilirsiniz. Bu ve diğer ayrıntılara da sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 5.Sınıfa geçecek veya yeni geçmiş izle öğrencilerimiz de seçmeli ders seçimi yapacaklardır. Bu seçmeli ders seçimi için aşağıdaki dersleri inceleyebilirsiniz.

5.Sınıf Ortalama Hesaplama İçin Tıklayınız.

5.SINIF SEÇMELİ DERSLERİ

 

Seçmeli Dersler (MEB tarafından alınan verilerdir.):

Din, Ahlak ve Değerler;

Kuran-ı Kerim (2)

Hz. Muhammed’in Hayatı (2)

Temel Dini Bilgiler (2)

Dil ve Anlatım;

Okuma Becerileri (2)

Yazarlık ve Yazma Becerileri (2)

Yaşayan Diller ve Lehçeler (2)

Yabancı Dil (MEB Tarafından okutulan);

Yabancı Dil (2)

Fen Bilimleri ve Matematik;

Bilim Uygulamaları (2)

Matematik Uygulamaları (2)

Sanat ve Spor;

Görsel Sanatlar (2)

Müzik (2)

Spor ve Fiziki Etkinlikler

Drama

Zeka Oyunları derslerinden birini seçmek zorunda olup belirlenen tarihlerde okul idaresine başvurulmalıdır. Aksi takdirde okul idaresi öğrenciyi uygun sınıfa yerleştirebilme yetkisine sahiptir. Bütün haberler için sitemizi takip etmeyi unutmayınız. 5.Sınıf Ortalama Hesaplama İçin Tıklayınız.