ortalamahesaplama.net

5.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

5.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama ve 5.Sınıf Ortalama Hesaplama sistemine hoş geldiniz. Sistemimiz üzerinden en kolay ve en hızlı şekilde faydalanabileceksiniz. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden aldığınız veriler sayesinde dönem czech sonu ortalamalarınızı hesaplayabileceksiniz. Unutmamalısınız ki yapacağınız en doğru hesaplama sayesinde PYBS sınavına en yakın puanınızı öğrenebileceksiniz. Ayrıca sitemizde tanımlı olan zorunlu dersler ve saatleri, seçmeli ders ve saatleri sayesinde ders veya saati girmeden kolayca hesaplama yapabilirsiniz. Tüm hesaplama sitelerinden farklı olan bu özelliği beğeneceğinizi umarız. Yepyeni dizaynı ile birlikte ortalamahesaplama.net hizmetinizde.

3 ayda 1 defa olarak yatırılan PYBS bursları 550 TL’ye yakındır. Sınav başvuruları Nisan ayında başlayacak olup okul idaresi tarafından sizlere bildirilecektir. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı olarak adlandırılan PYBS sınavı sonucunda Burs olarak para yerine yatılı okula gitme şansına da sahip olabilirsiniz. DPY sınavı da olarak bilinen sınav Haziran ayının sonlarına doğru yapılmaktadır. Siz değerli 5.Sınıf öğrencilerimizin PYBS sınavının güzel geçmesini temenni altyazılı ederiz. Sınav sürecinde kazanmanızın büyük etkenlerinden biri de ortalamanızın yüksek olmasıdır. Ayrıca kazanamadığınız takdirde ortaokulda 6, 7 ve 8 ; lisede 10, 11 ve 12. Sınıflarda da sınava girebilirsiniz. Bu ve diğer ayrıntılara da sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 5.Sınıfa geçecek veya yeni geçmiş izle öğrencilerimiz de seçmeli ders seçimi yapacaklardır. Bu seçmeli ders seçimi için aşağıdaki dersleri inceleyebilirsiniz.

5.Sınıf Ortalama Hesaplama İçin Tıklayınız.

5.SINIF SEÇMELİ DERSLERİ

 

Seçmeli Dersler (MEB tarafından alınan verilerdir.):

Din, Ahlak ve Değerler;

Kuran-ı Kerim (2)

Hz. Muhammed’in Hayatı (2)

Temel Dini Bilgiler (2)

Dil ve Anlatım;

Okuma Becerileri (2)

Yazarlık ve Yazma Becerileri (2)

Yaşayan Diller ve Lehçeler (2)

Yabancı Dil (MEB Tarafından okutulan);

Yabancı Dil (2)

Fen Bilimleri ve Matematik;

Bilim Uygulamaları (2)

Matematik Uygulamaları (2)

Sanat ve Spor;

Görsel Sanatlar (2)

Müzik (2)

Spor ve Fiziki Etkinlikler

Drama

Zeka Oyunları derslerinden birini seçmek zorunda olup belirlenen tarihlerde okul idaresine başvurulmalıdır. Aksi takdirde okul idaresi öğrenciyi uygun sınıfa yerleştirebilme yetkisine sahiptir. Bütün haberler için sitemizi takip etmeyi unutmayınız. 5.Sınıf Ortalama Hesaplama İçin Tıklayınız.