manset

Harfli Sisteme Göre Not Hesaplama

Harfli Sisteme Göre Not Hesaplama İÇİN TIKLAYIN

Akademik Ortalama = Toplam Puan / Toplam Kredi Sayısı 

Harf Notlarının 4 lük sisteme göre karşılığı

FF :0,0

DC:1,5

CC:2.0

CB:2,5

BB:3,0

BA:3,5

AA:4,0

Yukarıdaki sadece örnektir. Kendi aldığınız derslerin kredileri geçerlidir.

Öğrencinin aldığı Harf Notlarına karşılık gelen sayılar ile krediler çarpılır ve elde edilen puanlar toplanır.

Toplam puan toplam kredi sayısına bölünür. Bu şekilde çıkan değer öğrencinin  akademik ortalamasını verecektir.

Ortalama Hesaplama Programı (Tüm Üniversiteler)

Merhaba bu ücretsiz program aracılığı ile üniversitenizdeki harf sistemine ankara ortalama göre ortalamanızı kolayca hesaplayabilirsiniz. Ortalama hesaplama için doğru sitedesiniz, hem üniversiteler için ortalama hesaplama hem de liseler için ortalama hesaplama yapabiliyorsunuz.

Not ortalaması hesaplanırken program

Üniversiteler İçin Ortalama Hesaplama

(Ortalama= (Dersin Kredisi*Aldığınız Not / Kredilerinizin Toplamı)

işlemini yapmaktadır.

Eğer siz de kendi üniversitenizin sistemini ankara ortalama bayan bu sayfaya yorum olarak yazarsanız üniversitenizin sistemine göre kodları düzenleyeceğim, böylece her üniversiteden öğrenci buradan not ortalamasını hesaplayabilecek. Siz de bu ücretsiz sayfaya katkıda bulunabilirsiniz.  CTRL+D tuşları ile bu sayfayı sık kullanılanlara ekleyebilir, gerektiğinde kolayca bulabilirsiniz. Size ortalama ortalama ankara
hesaplama hizmeti vermekten gurur duyuyoruz. Üniversiteler için ortalamada web sitemiz bir numara.

» Sayfaya Git

8.Sınıf Karne Ortalama Hesaplama

8.Sınıf Karne Ortalama Hesaplama sistemi olan ortalamahesaplama.net’e hoş geldiniz. En doğru ve en hızlı ortalama hesaplama hizmetini sizlere sunmak için elimizden geleni yapmaktayız. Ayrıca karne döneminde aksaklığa yer vermeden sistemimiz 7/24 hizmet vermektedir. 1.Dönem karne ve takdir teşekkür ortalamalarınızı hesaplama sistemi ile birlikte 2.Dönem için de sistemimiz aynı şekilde hizmet vermektedir. Lise ortalama hesaplama, üniversite ortalama hesaplama, ilköğretim ortalama hesaplamalarını da bünyesinde barındıran sitemize sosyal ankara ortalama medya üzerinden ulaşabilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için tıklayınız. Beğenmeyi unutmayacağınızı umuyoruz. 🙂 Facebook sayfamız üzerinden de sitemizde bulabileceğiniz gibi eğitim ile ilgili en güncel, her türlü habere ulaşma imkanına sahipsiniz. Siz değerli öğrencilerimizin üzülmemesi ve hayal kırıklığına uğramamasını sağlamak için sistemimizi ortalama ankara hassas bir şekilde inşa edip en ince ayrıntısına kadar ortalamanızı raporlayabilirsiniz. 8.Sınıf öğrencilerimize özel olarak yazdığımız ortalama hesaplama makalemize tam ankara ortalama bayan yandaki linkten ulaşabilirsiniz. 8.Sınıf Öğrencilerimiz İçin Bilgilendirme Yazısı. Sistemimizi nasıl kullanacağınızı anlatmaya geçmeden önce yapacağınız en doğru hesaplamanın TEOG puanınıza en yakın puanı öğrenmenize yardımcı olacaktır. Ayrıntılardan bilgilendirme yazımızda bahsettik.