6.Sınıf Takdir Teşekkür

6.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

6.Sınıf Takdir Teşekkür, 6.Sınıf Ortalama Hesaplama sistemi olan ortalamahesaplama.net’e hoş geldiniz. Sizlere en kolay ve en basit desteği sunmak için çabalıyoruz. Kullanıcılarımıza sağladığımız avantajlardan biri de sitemizin Türkçe olması. Bunun dışında diğerlerinden farklı olarak sizlerin yerinize girmeniz gerek dersleri ve ders saatlerini biz otomatik olarak giriyor ve kolaylık sağlıyoruz. Kullanıcılarımızın sadece E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrencimizin ders notlarını sistemimize işlemesi gerekir. Bunun dışında seçmeli dersleri de seçerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Unutmayın ki yapacağınız doğru hesaplamalar sayesinde siz değerli kullanıcılarımız hayal kırıklığına uğramayacak ve karnelerini teslim almadan önce alacakları belgeyi görüntüleyebilecek. İşte en doğru hesaplama ortalamahesaplama.net’de. Bunun dışında güncel duyuruları da sitemizde bulabileceksiniz. Yeni dönem seçmeli dersleri ve saatleri, dönem boyunca görülecek olan zorunlu dersler ve saatleri gibi bir çok bilgiye sitemizden ulaşabileceksiniz.

6.SINIF ZORUNLU DERSLER

 

6.Sınıfta okutulması gereken zorunlu derslerin listesi aşağıdadır. (MEB tarafından alınmıştır.)

Türkçe (5)

Matematik (5)

Fen Bilimleri (4)

Sosyal Bilgiler (3)

Yabancı Dil (4)

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (2)

Görsel Sanatlar (1)

Müzik (1)

Beden Eğitimi ve Spor (2)

Teknoloji ve Tasarım (2) derslerinden toplam 29 ders olarak düzenlenmiştir. Tüm zorunlu dersler sistemimize işlenmiş olup sizlerin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca öğrencilerimizin seçmesi gereken seçmeli dersler de aynı şekilde sitemizde bulunmaktadır. Seçmeli derslerini yılda bir defa 6 ders saati olmak üzere seçmelidir. 6.Sınıf Ortalama Hesaplama İçin Tıklayınız.

6.Sınıf Seçmeli Dersler (MEB tarafından alınan verilerdir.):

Din, Ahlak ve Değerler (6);

Kuran-ı Kerim (2)

Hz. Muhammed’in Hayatı  (2)

Temel Dini Bilgiler (2)

Dil ve Anlatım (6);

Okuma Becerileri (2)

Yazarlık ve Yazma Becerileri (2)

Yaşayan Diller ve Lehçeler (2)

Yabancı Dil (MEB Tarafından Okutulan) (2) ;

Yabancı Dil (İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca gibi…) (2)

Fen Bilimleri ve Matematik (4);

Bilim Uygulamaları (2)

Matematik Uygulamaları (2)

Sanat ve Spor (10);

Görsel Sanatlar (2)

Müzik (2)

Drama (2)

Spor ve Fiziki Etkinlikler (2)

Zeka Oyunları (2)

Sosyal Bilimler (4);

Halk Kültürü (2)

Hukuk ve Adalet (2) dersleri ile birlikte toplamda 35 ders saati olarak belirlenmiştir. 6.Sınıf Ortalama Hesaplama İçin Tıklayınız.